O nas

Guarana Biznes tworzymy my, konsultanci z ponad 15-letnim doświadczeniem w usługach doradczych dla firm. Efektem naszych prac jest 95,4% skuteczność w RPO Województwa Dolnośląskiego i Opolskiego oraz w wielu działaniach PO IG. Nie tylko pomożemy Twojej firmie rozwinąć się poprzez dotację unijną, ale również pomyślnie rozliczymy i zakończymy projekt. Jest to często etap bagatelizowany, a tak naprawdę kluczowy, żeby nie był konieczny zwrot przyznanych środków. Działamy zgodnie z wymogami systemu zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2015 – zobacz naszą politykę jakości.

Skuteczny doradca i przewodnik

Naszym atutem jest mocne zaangażowanie się we współpracę. Stajemy się partnerem, który ramię w ramię idzie z Tobą do celu. Mówimy wprost, co trzeba zrobić, żeby osiągnąć sukces, stymulujemy i pomagamy rozwijać koncepcję projektu. Korzyścią dla Twojego biznesu jest fakt, że w pierwszej kolejności sprawdzamy szanse powodzenia. W efekcie, w wielu przypadkach, odradzamy podejmowanie niektórych działań, równocześnie w pełni wyjaśniając przyczyny.

Dla naszych klientów przeprowadzamy indywidualny, specjalistyczny warsztat kreatywny, ukierunkowany na konkretny model biznesowy. Następnie ma miejsce dotacyjny rekonesans i dostosowanie. Kolejny krok to opracowanie i złożenie wniosku. Po przyznaniu dofinansowania dla firm następuje rozliczenie projektu.

Doświadczenie procentuje

Tam, gdzie potrzebna jest dyscyplina, ciężka praca i odwaga, wkracza nasz oddział specjalny do realizacji projektów, w których przeciwnikiem jest czas, wymagania i zmienne warunki prawne. Na naszą korzyść przemawia kilkadziesiąt projektów z POKL, POIG, RPO, Norweskich, NFOŚ zrealizowanych bez zwrotów dotacji. Dodatkowo Tomek nasz Projektowy Menedżer Energii, we współpracy z PARP (jako członek Rady Krajowej Sieci Innowacji) brał aktywny udział w opracowaniu usług „Audytu innowacyjności”. Są one obecnie oferowane przez PARP w ramach Krajowego Systemu Usług dla przedsiębiorstw. 

Zespół Guarany

Nasz zespół wyspecjalizował się tak, aby zapewnić Twojej firmie dotację i sprawnie ją rozliczyć. Pozwól, że Ci go przedstawię:

HOME Tomek Projektowy menedżer energii

Pomaga kreatywnie rozwinąć produkt i model biznesowy. Tworzy doskonałe projekty - 5 razy pierwsze miejsce i 95% skuteczności w RPO WD to nie kwestia szczęścia.

HOME Witek Przewodnik po świecie dotacji

Skuteczny profesjonalista w pozyskiwaniu środków na projekty szkoleniowe i inwestycyjne. Pomaga realizować wartościowe idee i rozwijać śmiałe pomysły. Nie cofnie się przed konstruktywną krytyką projektu i pomoże w jego ulepszeniu.

HOME Małgorzata Zwiadowca

Jej radary nastawione są na dostępne ścieżki finansowania.
Efektem przesiewu, który dokonuje są wyselekcjonowane informacje. Jak saper rozbraja dotacje na czynniki pierwsze, rozpoznaje i neutralizuje zagrożenia.

HOME Szymon Przewodnik po świecie dotacji

Skuteczny profesjonalista w pozyskiwaniu środków na projekty badawczo-rozwojowe. Pomaga stworzyć koncepcję projektu i ubrać ją w projekt. Nie cofnie się przed konstruktywną krytyką projektu i pomoże w jego ulepszeniu.

HOME Asia Zwiadowca

Doświadczony konsultant, który pomoże znaleźć nowe możliwości finansowania dla Twojej firmy. Zna sytuację, potrzeby i kierunki rozwoju. Sprawdzi, która droga jest najlepsza, a także jak i kiedy się nią poruszać.